im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Egzamin końcowy Certyfikowanej Wojskowej Klasy Mundurowej.

21 lutego 2023 roku, kadeci z IV klasy Liceum Ogólnokształcącego im. Ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie realizujący VII edycję projektu Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych odbyli egzamin teoretyczny i praktyczny na zakończenie nauki w programie. 18 kadetów przystąpiło do egzaminu sprawdzającego wiedzę praktyczną i teoretyczną z zakresu przedmiotu Edukacja wojskowa. Część teoretyczną i praktyczną przeprowadzono w naszej szkole.W części praktycznej uczniowie wykonywali zadania podzielone na sześć bloków tematycznych.

Egzamin przeprowadzony został przez nauczycieli naszego Liceum, instruktorów Związku Strzeleckiego „Strzelec” z Jednostki Strzeleckiej 2151 Staszów działającej w naszej szkole oraz przy dużym wsparciu i zaangażowaniu instruktorów wojskowych z naszej jednostki patronackiej Ośrodka Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych – Dęba w Nowej Dębie:

  1. Kapral Paweł Nowak  OSPWL  Nowa Dęba. 
  2. Starszy Szeregowy Mateusz Tyburczy OSPWL  Nowa Dęba.
  3. Z-ca dyr. LO, Podporucznik ZS „Strzelec” Aniceta Wójcik
  4. . Insp. ZS „Strzelec” Marek Morawski – n-l LO
  5. Nauczyciel EDB Pan Maciej Jońca – n-l LO
  6. Podporucznik ZS „Strzelec”  Filip Sapa