im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

SUKCES NASZYCH LICEALISTÓW  W FINALE XI OGÓLNOPOLSKIEGO KONKURSU JĘZYKA ŁACIŃSKIEGO

 

 

28 kwietnia  2022 r. odbył się finałowy etap XI  Ogólnopolskiego Konkursu Języka Łacińskiegoorganizowanego przez Oddział Łódzki Polskiego Towarzystwa Filologicznego, Katedrę Filologii Klasycznej i Studium Języków Obcych Uniwersytetu Łódzkiego. 

Do etapu finałowego przystąpiło 34 uczniów ze szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z całej Polski, wyłonionych w trakcie etapu szkolnego, który został przeprowadzony 3 marca 2022 r. Za bezbłędne rozwiązanie testu, na który składały się zadania dotyczące fleksji i składni łacińskiej, można było otrzymać 48 punktów. 

Nasi licealiści zaprezentowali się rewelacyjnie3 miejsce i tytuł laureata otrzymała Ania Tomczyk z klasy III Dp, która uzyskała 46 pkt. Doskonałe wynik wywalczyli też pozostali uczniowie klasy III Dp: Mateusz Karbarz, któremu zabrakło tylko 2 punktów, aby zostać laureatem i Julia Nowak otrzymali tytuł finalisty.

Do finału zakwalifikowała się również Emilia Kwiatkowska z klasy III Cg, ale ze względu na późny termin drugiego etapu nie mogła już w nim uczestniczyć.

Uczniowie przygotowywali się do konkursu pod kierunkiem p. Marii Szewczyk. Gratulujemy!