im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Konkurs Wiedzy Olimpijskiej Białystok

W dniach 3-4 listopada 2019 roku w Białymstoku odbył się ogólnopolski Finał Konkursu Wiedzy Olimpijskiej w którym brało udział dwóch uczniów z naszej szkoły pod opieką mgr Macieja Jońcy - Mateusz Zamiela i Norbert Pasternak. Reprezentowali oni nie tylko naszą szkołę, ale całe województwo świętokrzyskie. Wykazali się wiedzą, która pozwoliła im znaleźć się w gronie najlepszej dwudziestki w Polsce. Konkurs w 100-lecie ruchu olimpijskiego w Polsce odbył się w I Liceum Ogólnokształcącym w Białymstoku, a jego podsumowanie w budynku Opery i Filharmonii Podlaskiej. Uczestnikom za udział w konkursie podziękowali m.in. minister edukacji Dariusz Piontkowski, v-ce prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Mieczysław Nowicki i mistrz olimpijski z Sapporo Wojciech Fortuna.