im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

ZNAK JAKOŚCI dla Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

25 października 2019 roku w Wojewódzkim Domu Kultury imienia Józefa Piłsudskiego w Kielcach podczas Festiwalu Otwartej i Kreatywnej Edukacji odbyła się Gala Finałowa Konkursu "Znak Jakości Q - Ok: Szkoła Otwarta i Kreatywna 2019”. Nagrodzeni zostali laureaci wyróżniający się kreatywnością w sześciu kategoriach, w obszarach edukacji humanistyczno–historycznej, językach obcych, edukacji matematyczno-fizycznej, przyrodniczo-chemicznej, artystycznej i technicznej.Wśród wyróżnionych placówek było Liceum Ogólnokształcące im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie. Szkoła zdobyła Znak Jakości Q- OK w dziedzinie humanistyczno-historycznej. Autorkami zwycięskich projektów pt. „Lekcje kompetencyjne” były: nauczycielka historii pani Paulina Mielnik, nauczycielka języka polskiego pani Ewelina Strzelecka i nauczycielka języka angielskiego pani Iwona Poziomek. 
Na uroczystość przybyli nauczyciele oraz podopieczni reprezentujący zwycięskie szkoły i przedszkola, by odebrać Znak Jakości za podejmowanie kreatywnych działań, projektów oraz inicjatyw, jak również za rozwijanie szczególnych umiejętności dzieci i młodzieży.
 
Wręczone laury są między innymi efektem znakomitej pracy pedagogów, którym nie brak unikatowych pomysłów i nietuzinkowego podejścia do uczniów. 
Nauczyciele, którzy wiedzą, jak ważne jest kształcenie młodego pokolenia, dzięki nowatorskim programom nauczania, innowacyjnym wdrożeniom, wysiłkowi oraz pasji otrzymali wyróżnienie, które jest wyrazem podziwu i poparcia dla ich działań. 
 
Zwieńczeniem uroczystości był program artystyczny w wykonaniu podopiecznych WDK. Młodzież zaprezentowała interesujące utwory zarówno w formie wokalnej, jak i recytatorskiej.


Tekst: Daria Woźniak