im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Sukces naszych uczniów w konkursie „100 lat Policji”.

W tym roku przypada setna rocznica utworzenia Policji Państwowej. Kierownictwo polskiej Policji zaplanowało szereg przedsięwzięć o charakterze artystycznym, którymi pragnie uświetnić obchody 100‐lecia Policji w całym kraju i podkreślić jej ważną rolę w kreowaniu bezpieczeństwa w społecznościach lokalnych. Uczniowie naszego Liceum wzięli w Ogólnopolskim Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji”, którego organizatorami są: Biuro Komunikacji Społecznej KGP, Biuro Historii i Tradycji Policji KGP oraz Gabinet Komendanta Głównego Policji.

Celem konkursu jest upowszechnianie oraz popularyzacja wiedzy o zadaniach, misji i etosie polskiej Policji, a także kształtowanie pozytywnych postaw niezbędnych w integracji społeczności policyjnej oraz kreowanie pozytywnego wizerunku największej formacji mundurowej w Polsce. Nasi uczniowie wzięli udział w kategorii malarsko – plastycznej festiwalu dla szkół średnich.

Pierwsze miejsce które premiuje do reprezentowania województwa świętokrzyskiego na szczeblu ogólnopolskim Festiwalu Form Teatralnych, Literackich, Filmowych i Malarskich „100 lat Policji” zdobyła Alicja Rzepka z klasy I D. Drugie miejsce zajęła Oliwia Kobos z klasy II E. Wyróżnienia uzyskały: Karolina Sosnowska z klasy I E, Natalia Warchałowska oraz Urszula Adaś z klasy I D.

W Zespole Placówek Oświatowych w Stadnickiej Woli odbył się finał wojewódzki festiwalu, gdzie nasi laureaci odebrali nagrody i wyróżnienia. Organizatorzy zadbali o radosną atmosferę i bogate nagrody które sprawiły uczniom dużo radości.