im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Sukces humanistów!

Miło nam poinformować, iż do finałuII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy i Umiejętności Praca Organiczna 2.0. zakwalifikował się zespół z naszej szkoły w składzie: Daria Golonka klasa Id oraz Krzysztof Kwieciński klasa II d. Czwarte miejsce zajęła druga drużyna z naszego liceum w składzie: Karolina Drabik klasa II d oraz Nikodem Łączkiewicz, także z klasy II d.
Daria oraz Krzysztof będą reprezentować województwo świętokrzyskie w finale. W czerwcu nasi uczniowie powalczą w Poznaniu o roczne stypendium na I rok studiów w wysokości 500 zł miesięcznie oraz tygodniowy pobyt w Paryżu.

Przed nimi intensywne przygotowania.Trzymamy kciuki za naszą drużynę podczas czerwcowych rozgrywek, a dziś gratulujemy serdecznie sukcesu!

Podstawowym celem Konkursu jest przeprowadzenie akcji zwiększającej świadomość młodzieży (uczniów szkół ponadpodstawowych) w zakresie idei pracy organicznej oraz dokonań Polskiego Sejmu Dzielnicowego. Ponadto Konkurs ma na celu popularyzowanie postaw prospołecznych i rozwijanie kreatywności Uczniów.
Pragniemy, przy okazji Konkursu uświadomić młodzieży konieczność propagowania nowoczesnej pracy organicznej w XXI wieku. Chcielibyśmy, aby młodzież redefiniowała to pojęcie do dzisiejszych czasów oraz do potrzeb, które dostrzega a także podjęła próbę określonych działań w duchu organicznikowskim w swoich społecznościach lokalnych. Jesteśmy zdania, że budowanie właściwych postaw społeczno-obywatelskich jest ważne na każdym etapie rozwoju zarówno dziecka, jak i osoby dorosłej. Jednym z założeń konkursu jest także propagowanie pamięci o Darczyńcach Fundacji Władysławie Zamoyskim, Marii Zamoyskiej i ich matce Jadwidze z Działyńskich Zamoyskiej oraz ich dziele.

Organizatorem konkursu jest Fundacja Zakłady Kórnickie. Tegoroczna edycja odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy w roku 100-lecia Odzyskania Niepodległości 1918-2018.
v Uczniowie przygotowywali się pod kierunkiem Pani Pauliny Mielnik, dziękujemy serdecznie za konsultacje w zakresie literatury Pani Dorocie Grzegrzółce. Praca Organiczna 2.0" to bardzo interesujący konkurs, który nie tylko wzbogaca wiedzę dotyczącą Fundacji Zakłady Kórnickie oraz historii rodziny Zamoyskich, ale również rozwija umiejętność logicznego myślenia i łączenia faktów. Test wielokrotnego wyboru, który był pierwszym etapem rywalizacji, nie należał do najłatwiejszych, jednak dzięki współpracy i ciężkiej pracy włożonej w przygotowania, udało nam się zdobyć najwyższą liczbę punktów. Mamy nadzieję, że nasze dalsze zmagania w kolejnym etapie konkursu okażą się równie owocne.

Daria Golonka

Konkurs o Fundacji Zakłady Kórnickie wywołał we mnie wiele pozytywnych emocji. Dzięki niemu pogłębiłam swoją wiedzę z zakresu historii, ale również analizy aktów normatywnych z zakresu działalności fundacji. Nie żałuję udziału, przeciwnie uważam, że to było bardzo ciekawe doświadczenie.

Karolina Drabik

Pierwszy raz brałem udział w tego typu konkursie, więc nie byłem pewny, czego mogę się spodziewać. Dużo czasu i wysiłku poświęciłem na przygotowania. Jestem szczęśliwy, że udało nam się awansować do finału.

Krzysztof Kwieciński