im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

NASZA SZKOŁA ZNOWU WYRÓŻNIONA W OLIMPIADZIE BIOLOGICZNEJ

07 marca 2019 roku w auli Instytutu Biologii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach odbyło się uroczyste podsumowanie eliminacji okręgowych 48 Olimpiady Biologicznej. Do eliminacji okręgowych po wykonaniu trudnej pracy badawczej i zdaniu testu eliminacyjnego zakwalifikowało się z naszej szkoły aż siedmiu uczniów. Byli to, z klasy IIIb: Patrycja Kargulewicz, Alicja Korpacka, Patrycja Mularczyk, Gabriela Stondzik oraz Kinga Suska, natomiast z klasy Ib: Wojciech Kręcisz i Anna Ziętarska. Opiekunami olimpijczyków byli nauczyciele biologii naszego liceum, pan Mariusz Ziętarski oraz pan Grzegorz Skubera.


W trakcie uroczystości, w której uczestniczyli dyrektor Instytutu Biologii UJK i pracownicy naukowi uczelni, przedstawiciele Świętokrzyskiego Kuratorium Oświaty oraz sponsorów olimpiady, uczestnicy zawodów okręgowych nagrodzeni zostali cennymi nagrodami rzeczowymi. Mimo, iż tym razem nasi uczniowie nie wystąpią w finale olimpiady szkoła za wkład pracy i osiągnięcia na poziomie okręgowym nagrodzona została komputerem przenośnym. Liczymy, że w przyszłym roku uda się nam zakwalifikować do finału olimpiady.