im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Powitaliśmy wiosnę wierszem i piosenką…

W dniu 20. 03. 2018 r. odbył się kolejny wieczór poetycki pt. „Wiosna, ach to Ty”. Organizatorem był Dyskusyjny Klub Edukacyjny działający w naszej szkole pod opieką nauczycieli bibliotekarzy: Urszuli Skotnickiej, Barbary Kardynał, Marii Pęczek, we współpracy z nauczycielką języka angielskiego panią Moniką Hetko. Uczniowie klas I a (Aleksandra Kopeć, Katarzyna Jakóbik, Klaudia Nawrot, Adam Kapral), I b (Mariusz Skuza), I c (Julia Pyrek, Patryk Przystał, Dominik Strzyż, Zbigniew Kałczuga), I d (Wiktoria Stachowicz, Jakub Glibowski, Mateusz Zamiela) oraz II b (Wiktoria Chałońska, Gabriela Stondzik, Patrycja Kargulewicz), i II d (Zuzanna Chmielowiec, Klaudia Osemlak, Jakub Jońca, Karolina Szeleś, Natalia Nowak) powitali wiosnę wierszem i piosenką. W spotkaniu uczestniczyli zaproszeni goście: władze powiatu i miasta, dyrekcja liceum, nauczyciele oraz nauczyciele emeryci, uczniowie, rodzice a także mieszkańcy Staszowa.

Spektakl słowno - muzyczny spotkał się dużym zainteresowaniem i zainspirował przybyłych gości do dyskusji i podzielenia się swoimi przemyśleniami na temat zasadności kontynuowania spotkań literacko – poetyckich w liceum. Ranga tego wydarzenia jest znacząca, bo miała miejsce w roku 100 - lecia powstania Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie i stulecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

Podczas tego wieczoru szkolna biblioteka zamieniła się w kawiarenkę literacką. Dzięki życzliwości rodziców i zaangażowaniu uczniów nie brakło słodkości. Wieczór upłynął w atmosferze serdeczności, radości i ciekawej dyskusji.


Foto: Wiktoria Olszewska II d