im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Ogólnopolski Konkurs Języka Włoskiego „Il Bel Paese”

W bieżącym roku szkolnym nasza Szkoła po raz pierwszy wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Języka Włoskiego „Il Bel Paese”, objętym patronatem m.in. Ambasady Włoch w Warszawie, Dolnośląskiego Kuratora Oświaty, Włoskiego Instytutu Kultury w Krakowie oraz Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu.

W I etapie konkursu, który odbył się 16 marca 2018 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr IX im. Juliusza Słowackiego we Wrocławiu wzięła udział uczennica klasy III E Aleksandra Piotrowicz, przygotowywana pod kierunkiem p. Marii Szewczyk. W zmaganiach uczestniczyło 67 uczestników z 34 miast z całej Polski, którzy, oprócz sprawdzianu leksykalno-gramatycznego, rozumienie ze słuchu i rozumienie tekstu pisanego, musieli zmierzyć się również z testem sprawdzającym wiedzę ogólną o Włoszech.
Obecnie czekamy na wyniki. Na laureatów II etapu konkursu czekają bardzo cenne nagrody, m.in. pierwszy rok studiów w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu oraz dwutygodniowy kurs języka włoskiego w Szkole „Scudit” w Rzymie. Warto też przypomnieć, że w najbliższy piątek, 23 marca Ola weźmie udział w II etapie Ogólnopolskiego Konkursu Języka Włoskiego organizowanego przez Zakład Italianistyki Katedry Filologii Romańskiej Uniwersytetu Łódzkiego. Trzymamy kciuki!