im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

XVIII EDYCJA AKCJI „GÓRA GROSZA”

Szkolny Samorząd Uczniowski informuje o udziale naszej szkoły w akcji „Góra Grosza”, zorganizowanej przez Towarzystwo „Nasz Dom”. Podajemy link do jej regulaminu:http://towarzystwonaszdom.pl/app/uploads/2017/10/gg2017-regulamin-akcji.pdf
Udostępniamy także fragment tegorocznego listu-apelu pana Roberta Barańskiego, dyrektora Towarzystwa „Nasz Dom” i Elżbiety Prządki, koordynatorki akcji (link do całości listu: http://towarzystwonaszdom.pl/app/uploads/2017/10/gg2017-list.pdf ):


„(…) Przekazane grosze to realna pomoc dla tysiąca dzieci, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnym domu oraz wsparcie dla ich rodzin. Wiemy, że rodzina jest ważna dla każdego, jest ostoją i fundamentem na lata. Dlatego pomagajmy dzieciom, które zostały rozłączone z rodzinami i tym, które są taką rozłąką zagrożone. Dróg do scalenia rodziny jest wiele, dlatego my pomagamy poprzez: zakup podstawowych i niezbędnych rzeczy, udzielanie specjalistycznego wsparcia, kierowanie rodzin na terapie, fundowanie stypendiów dla dzieci, wspieranie ich pasji i zainteresowań. Wspólnie z dzieckiem i jego najbliższymi poszukujemy najlepszych dla nich rozwiązań, dajemy im przysłowiową wędkę, a nie rybę (…).”

Informujemy o tym, to, co najważniejsze w przebiegu akcji w naszej szkole:
1. Akcja „Góra Grosza” trwa od 27 listopada 2017 roku do 2 stycznia 2018 roku.
2. Może zostać przedłużona decyzją dyrektora szkoły na wniosek Szkolnego Samorządu Uczniowskiego.
2. Ofiarowywać można monety od 1 grosza do 5 złotych. Banknoty również mile widziane!
3. Wszystkie wymienione nominały można wrzucać codziennie do skarbonki usytuowanej przy głównym wejściu do szkoły.
4. Pieniądze będzie można wrzucać także do skarbonek uczennic klasy I „a”: Oli Karwackiej i Karoliny Ziółek, odpowiedzialnych z ramienia SU za to zadanie. Zawsze zapowiemy fakt odwiedzania przez nich sal lekcyjnych dzień wcześniej przez szkolny radiowęzeł.
5. Akcja „Góra Grosza” ma także charakter konkursu. Jej organizatorzy zapowiadają:
Zgodnie z regulaminem, nagrodzimy szkoły/przedszkola, które zbiorą najwięcej groszy w całej Polsce oraz w każdym województwie. Szczegóły znajdują się w regulaminie akcji, który jest na stronie internetowej Towarzystwa Nasz Dom. Wykaz szkół/przedszkoli, które zajęły pierwsze miejsce w województwie znajduje się na stronie internetowej: www.towarzystwonaszdom.pl w zakładce Góra Grosza


Szkolny Samorząd Uczniowski