im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

HOME

Nauka nowej generacji – poprawa jakości kształcenia ogólnego i w zakresie TIK w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie

ZAPRASZAMY

Uczniów Liceum Ogólnokształcącego im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie do zgłaszania chęci uczestnictwa w projekcie

„Nauka nowej generacji – poprawa jakości kształcenia ogólnego

i w zakresie TIK w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie”

 

 

współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020

 

Zasady rekrutacji wraz ze wzorami wszystkich wymaganych oświadczeń dostępne są u Dyrektora szkoły. Wypełnione formularze wraz z załącznikami należy składać u wychowawców klas, lub w sekretariacie szkoły.

 

 

Załączniki:

FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY – PDF

OŚWIADCZENIE – PDF

Wolontariusze – „ku pamięci”

Młodzież Liceum Ogólnokształcącego im ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie co roku pamięta o zmarłych nauczycielach i pracownikach szkoły spoczywających na staszowskim cmentarzu. Również i w tym roku szkolnym 2018/19 w przed dzień „ Święta Zmarłych” uczniowie klasy mundurowej IIe – Wolontariusze: Aleksandra Fijołek, Agata Wójcik, Julia Skurska, Magdalena Trelińska, Kamila Mazur i Wiktoria Soboń pod opieką p. Marka Morawskiego, dzięki cennym wskazówkom p. Anny Bejm uporządkowali zapomniane przez czas, nieodwiedzane groby byłych pracowników naszego liceum.

Wojskowy Dzień Szkoleniowy w OSPWL – Dęba.

25 października certyfikowana klasa mundurowa naszego liceum odbyła drugie zajęcia z cyklu szkoleń w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Nowej Dębie.
Uczniowie podczas tego wyjazdu zapoznali się z realnym procesem szkolenia żołnierzy Sił Zbrojnych Rzeczpospolitej Polskiej przy udziale żołnierzy w roli instruktorów i wykładowców, w ramach zajęć prowadzonych na wojskowych obiektach szkoleniowych oraz z wykorzystaniem sprzętu i uzbrojenia wojskowego. Nasi uczniowie pod okiem wojskowych instruktorów uczyli się w jaki sposób poruszać się po polu walki, okopywać się w pozycji leżącej strzeleckiej, rzucali granatem do celu w pozycji stojącej, poznawali tajniki posługiwania się bronią strzelecką oraz uczyli się w jak sposób ewakuować rannego z pola walki. Następny Wojskowy Dzień Szkoleniowy już w listopadzie.

OBCHODY 100-LECIA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI W 155 ROCZNICĘ ZWYCIĘSKIEJ BITWY POWSTAŃCÓW STYCZNIOWYCH POD RYBNICĄ.

Wśród otaczających drzew, mieniących się jesienną paletą barw, przy pomniku upamiętniających Powstańców, Ojciec Romuald Półtorak z Sanktuarium Maryjnego w Sulisławicach odprawił Msze Świętą w intencji walczących za Wolność i Niepodległość Polski i wygłosił homilię o losach niepodległościowych Polski i Polaków, wpisując się tym w tematykę uroczystości.

Mistrzostwa Powiatu w Badmintonie Dziewcząt i Chłopców

10 października 2018 roku w hali ZSE w Staszowie odbyły się zawody powiatowe w badmintona. W zawodach rywalizowały szkoły ze Staszowa. Nasze Liceum w składzie: Bartłomiej Sowiński i Mikołaj Guca po trudnych pojedynkach zwyciężyli w całym turnieju. Z dobrej strony pokazały się również dziewczyny (Kamila Mazur i Julia Golonka), które zajęły drugą lokatę. Wyniki meczów przedstawiają się następująco:

DURA LEX SED LEX - ZAJĘCIA WARSZTATOWE W SĄDZIE REJONOWYM W STASZOWIE

16 października 2018 roku młodzież klasy ID i IE naszej szkoły uczestniczyła w obchodach ,,Międzynarodowego Tygodnia Mediacji” w Sądzie Rejonowym w Staszowie. Spotkanie miało na celu zaprezentowanie cech i zalet mediacji oraz zachęcenie młodych ludzi do rozwiązywania konfliktów przy pomocy mediatora. Po części teoretycznej, podczas zajęć warsztatowych uczniowie mieli okazję wcielić się w rolę mediatorów i pomagać swoim kolegom w rozwiązywaniu sporów pod fachowym okiem p. Agnieszki Kazimierczak-Godzwon, p. Anny Szulc oraz p. Anny Walas. Warsztaty bardzo spodobały się młodzieży, a zdobyta wiedza pozwoli w przyszłości sprawnie rozwiązywać problemy przy pomocy poznanych technik.

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZYM LICEUM

Pierwsza edycja Europejskiego Dnia Języków została zorganizowana w 2001 roku wspólnie przez Radę Europy oraz Unię Europejską i odniosła ogromny sukces, wzbudzając zainteresowanie wielu osób z 45 krajów, które wzięły udział w tym wydarzeniu. Dnia 26 września w naszej szkole również obchodzono to wielkie wydarzenie. W tym dniu uczniowie zamiast tradycyjnych lekcji mieli okazję doświadczyć zajęć prowadzonych w wyjątkowy sposób przez nauczycieli języków obcych.
W czasie zajęć z języka angielskiego uczniowie klas pierwszych mogli zgłębić wiedzę na temat życia i twórczości Williama Szekspira. Lekcja była wyjątkowa dzięki filmowi multimedialnemu w języku angielskim, który przedstawiał wczesne lata życia oraz opowiadał o największych dziełach tego znakomitego pisarza. Po obejrzeniu filmu pierwszoklasiści rozwiązywali zadania dotyczące teatru The Globe oraz zostali zachęceni do stworzenia swojej własnej prezentacji multimedialnej dotyczącej losów autora. Lekcje z użyciem filmów multimedialnych w języku angielskim cieszą się popularnością i pokazują, że nauka języka nie musi być nudna.

NASZA SZKOŁA KOLEJNY RAZ W FINALE OGÓLNOPOLSKIEGO PROGRAMU „OŻYWIĆ POLA”.

26 września 2018 roku młodzież naszej szkoły uczestniczyła w uroczystości finałowej ogólnopolskiego programu aktywnej edukacji ekologicznej „Ożywić pola – rok gęgawy”. Uroczystość odbywała się w gmachu Wydziału Hodowli Zwierząt Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Wśród trzydziestu szkół, które zakwalifikowały się do ścisłego finału spośród szkół z całej Polski nasze liceum ostatecznie uplasowało się na miejscu dziewiątym. To duży sukces, tym bardziej, że w finale jesteśmy już po raz drugi w historii uczestnictwa w programie. Cieszymy się, że nasza praca edukacyjna pogłębiająca wiedzę przyrodniczą a także aktywne działania na rzecz ochrony przyrody przyniosły tak wymierny skutek.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Świętokrzyskiego na lata 2014-2020

 

Tytuł projektu: Nauka nowej generacji – poprawa jakości kształcenia ogólnego

i w zakresie TIK w Liceum Ogólnokształcącym im. ks. kard. Stefana Wyszyńskiego w Staszowie